Tunnimärkmed 2 noorem rühma ring. Teise juuniorrühma "geomeetriline riik" femp-i õppetunni kokkuvõte. Kõigepealt läheme mööda radu

Matemaatilise arengu mängutunni kokkuvõte
teises juunioride rühmas

Teema: Kolmnurk

Eesmärk: Tutvustada kolmnurka, arendada laste oskust seda teistest geomeetrilistest kujunditest eristada ja kolmnurka õigesti nimetada.

Ülesanded:
- korrake ja kinnitage geomeetrilisi kujundeid ring ja ruut, lugedes 2-ni, numbreid 1 ja 2; arendada loendusoskust kuni 3;
- arendada vaimseid operatsioone, oskust määrata suundi "paremale - vasakule", "üleval - all", "ees - taga"; arendada fantaasiat ja kujutlusvõimet;
- kasvatada huvi matemaatika vastu, soovi õppida ja õppida midagi uut.

Materjal: visuaalne materjal – lamedad papist mänguasjad ring, ruut ja kolmnurk (vastavate silmade, nina, suu, käte ja jalgadega); kaks lamedat maja (katus kolmnurga kujul numbritega 1 ja 2, seinad ruudukujulised), nende jaoks 3 väikest ringi kahepoolsel lindil; teater lusikatel lill, liblikas ja mesilane. Jaotusmaterjal: igale lapsele 1 ruut ja kolmnurk ning 3 papist väikest ringi.

Tunni edenemine

1. Mängusituatsioon – kolmnurga tutvustus.

Lapsed istuvad vaibal ringis, õpetaja räägib neile muinasjuttu:
- Ühel päeval läksid kaks kuju välja jalutama (näitab lastele ringi ja ruutu). Ütleme neile tere ja jätame meelde, kuidas neid kutsutakse.
- Mis vahe on ringil ja ruudul? (tooke laste vastused küsimusele, et ringil ei ole nurki, aga ruudul on, et ringil on ümarad jalad, käed, silmad, nina ja suu ning ruudul on ruudukujulised).
- Nad kõnnivad ringis ja ruudus ning keegi kõnnib nende poole (näita kolmnurka). Ring oli hämmastunud: "Oh, kes see imelik on, mitte meie moodi?" Ja väljak küsib: "Kes sa oled?" "Ma olen kolmnurk. Mul on 3 nurka ja 3 külge, sellepärast mind kutsutaksegi. Loendame kõik koos kolmnurga nurgad ja küljed ning õpime seda õigesti nimetama.

Laske lastel figuure puutetundlikult uurida – motoorselt, võrrelda, leida erinevusi ja sarnasusi kõigis kolmes figuuris (ruudul ja kolmnurgal on nurgad ja küljed, aga nad ei saa veereda, aga ring saab, ruudul on rohkem nurki ja küljed ja kolmnurgal on vähem .

2. Mäng “Ehita maju ja asu elanikesse” (magnettahvlil)

Poisid, ruut ja kolmnurk saavad mängida ehitust. Kuidas neist maja teha, kes tahab proovida? (Kaks last teevad kordamööda ja proovivad teha 2 maja).
- Hästi tehtud, majad said imelised, katused kolmnurgad, seinad ruudukujulised. Vaata, katustel on numbrid, mis need on? (1 ja 2). Numbrid näitavad, kui palju elanikke majas elab, ja ringid elavad neis. Mis number sellel majal on? Mitu ringi peaks siin elama? (Laps kutsutakse asuma majja 1 ring, siis teine ​​- 2 ringi).
- Poisid, istume nüüd laudade taha. Igaühel teist on ruut, kolmnurk ja ringid (3 ringi). Nüüd ehitage oma majad ja asetage oma üürnikud neisse - ringidesse ja loendage, kui palju neid on. (Lapsed täidavad ülesande iseseisvalt).

3. Kehalise kasvatuse tund “Kolm rõõmsameelset venda”

Kolm rõõmsameelset venda käisid õues ringi
Kolm rõõmsameelset venda alustasid mängu
Nad tegid päid – nik-nikk-nikk
Osavate sõrmedega - tibu-tibu-tibu
Plaksutasid käsi – plaks-plaks-plaks
Nad trampisid jalgu – trampisid, trampisid, trampisid.

4. Lusikateatri etendus.

Poisid, istume jälle vaibal ja kohtume veel külalistega. (Lapsed istuvad maha, õpetaja paneb nende ette väikese ekraani)

Nüüd räägime teile veel ühe muinasjutu. Ühel päeval tõi tugev tuul väikese seemne kuskilt lagendikule, siis sadas vihma, päike soojendas maad ja seemnest kasvas ilus seeme...? (Õpetaja näitab lille, lapsed vastavad kooris). Lill vaatas enda ümber ja nägi, et ta oli täiesti üksi ning tundis igavust ja kurbust. Aga siis lendas mööda...? (Õpetaja näitab liblikat, lapsed vastavad). Liblikas nägi lille ja lendas selle juurde, nad kohtusid ja hakkasid huvitavat mängu mängima. Liblikas peitis end ja siis järsku ilmus, nüüd paremalt, nüüd vasakult, nüüd alt, nüüd ülevalt, nüüd eest, nüüd tagant. (Lill küsib, kus liblikas on, lapsed vastavad). Nad mängisid nii lõbusalt ja naersid kõvasti, et väike mesilane kuulis neid ja lendas nende juurde, et ka nendega mängida. Selgus, et lillel on väga maitsev nektar. Väike mesilane ja liblikas hakkasid iga päev lille juurde lendama, et mängida ja end nektariga lubada. Nii sai lill sõpru.

5. Tunni kokkuvõte.

Poisid, kas teile meeldis geomeetriliste kujunditega mängida?
- Milline mäng teile kõige rohkem meeldis?
- Kumb kujund sulle rohkem meeldib, kas ring, ruut või kolmnurk?
- Kas jääme nendega sõbraks ja mängime ikkagi?

Teise juuniorrühma fempitunni kokkuvõte: “Geomeetriline riik”

Sihtmärk:

Parandada geomeetriliste kujundite (ring, ruut, kolmnurk) eristamise ja nimetamise oskust.

Ülesanded:

Arendage mõtlemist: õppige nägema kujundite paigutuses mustreid, neid taasesitama;

Arendada tähelepanu ja mälu;

Kasvatage sihitunnet, võimet täita alustatud ülesannet ja oskust koos tegutseda.

Tunni edenemine

Lapsed sisenevad tuppa, nende ees põrandal on värvilisest papist välja lõigatud geomeetriliste kujundite rada.

Koolitaja: Poisid, täna asume mööda maagilist geomeetriliste kujundite teed riiki, kus kujundid elavad ja kõik ümbritsev on neist valmistatud.

Lapsed istuvad laudade taga ja kõnnivad mööda teed.

Koolitaja: Olete sattunud riiki, mille elanikud on teile ette valmistanud mitu ülesannet, mille täitmist jõuate taas koju tagasi. Kas olete valmis? (Laste ees tahvlil on väikeste meeste kujutised, geomeetriliste kujunditega särkidel, aga ka kujundite pildid.)

Lapsed: Jah!

Koolitaja: Esimene ülesanne on see, et riigis on palju tegelasi ja te nimetate ja näitate ainult neid, kellega olete tuttav. (Õpetaja demonstreerib värvilist ringi, ruutu, kolmnurka) Nüüd näidake mulle täpselt samu ja sama värvi. (Lapsed töötavad jaotusmaterjalidega). Ütle mulle, kuidas ring erineb teistest kujunditest, mida see suudab teha, mida teised kujundid ei suuda?

Lapsed: Ringi saab rullida, sellel pole nurki, nagu kolmnurk ja ruut.

Koolitaja: See on õige ja te saate teada veel ühe ringi omaduse, kui panete pulkadest kujundeid. Aga enne, kui hakkame söögipulkadega töötama, soojendame üles ja elustame teie sõrmed.

Sõrmede võimlemine.

Meie sõrmed jooksid

Nad kihutasid mööda rada üles,

Puhkame natuke

Võtame pulgad kokku.

Lapsed panevad loenduspulkadest välja geomeetrilisi kujundeid ja neil on raskusi ringi paigutamisega.

Koolitaja: Kas pulkadest on võimalik ringi teha?

Lapsed: Ei! Kuid ruut ja kolmnurk on võimalikud.

Koolitaja: Jah. Poisid, me oleme maagilisel maal, pange välja mitte ainult figuurid, vaid ka objekti kujutis, näiteks maja, ja nimetage kujundid, mida te selle ehitamiseks kasutasite.

Lapsed: Katus on kolmnurkne, maja on ruut.

Koolitaja:Õige. Nüüd pöörake tähelepanu! Mitte ainult nägemise kaudu saame me nimetada, vaid isegi puudutades tunneme ära. Figuuridemaa elanike üks ülesandeid on mäng “Imeline kott”. Mängitakse didaktilist mängu lamedate geomeetriliste kujunditega, mida lapsed nimetavad katsudes, pannes käe kotti.

Koolitaja: Tubli, said ka selle ülesandega hakkama. Ja nüüd kutsuvad elanikud teid mängima mäng "Leia oma maja". Iga kuju elab oma majas ja õhtu saabudes naaseb majja, mille uksel vastav kuju on kujutatud. Ka sina pead leidma oma maja ja kuju sinu käes ütleb sulle, kes kus elab. Mängime kaks korda.

Põrandal on rõngaste kujul geomeetrilised kujundid ja lapsed hoiavad samasuguseid värvilisest papist käes. Õpetaja käsul"päev", nad hüppavad, kõnnivad, kujutavad erinevat tüüpi tegevusi. Käsu järgi"öö" , võtavad kohad ringis vastavalt käes olevale joonisele. Pärast mängu istusime laudade äärde toolidele.

Hästi tehtud! Valmis! Meie teekond on lõppenud, olete täitnud võlumaa elanike ülesanded, tee on pettunud, võite koju tagasi pöörduda!

4. Peegeldus:

Kus me oleme olnud?

Mida uut saime täna teada (Tutvusime ringi, ruudu ja kolmnurgaga).

Miks saab veeretada ringi, aga ruutu ja kolmnurka mitte?

5. Rakendused:

Lisa 1

2. lisa

Tunnimärkmed FEMP-i kohta teises juunioride rühmas

"Figuurid".

Sihtmärk: luua tingimused elementaarsete matemaatiliste mõistete kujunemiseks.

Ülesanded:

Hariduslik aspekt:

Tugevdada laste oskust nimetada ja eristada tuttavaid geomeetrilisi kujundeid: ring, ruut, kolmnurk.

Edendada põhivärvide (punane, sinine, kollane) nimetamise oskuse arengut

Tugevdada objektide arvu eristamise oskust; vastake küsimusele "kui palju?", kasutades sõnu "üks", "palju", "vähe";

Arenguline aspekt

Arendada oskust analüüsida, võrrelda, klassifitseerida. arendada loogilist mõtlemist;

Hariduslik aspekt

Kasvatada kuulekust;

Kasutatud materjal: “imeline kott” geomeetriliste kujundite komplektiga, Dieneshi klotsid (tasapinnalised ja mahulised), kolm rõngast.

Eeltöö: mängud Dieneshi klotsidega, D/i “Imeline kott”, D/i “Vali kuju järgi”, D/i “Arva ära eseme kuju”, D/i “Nimeta geomeetriline kujund”.

Koolitaja: Poisid, geomeetrilised kujundid tulid meile matemaatikamaalt külla ja mõistatusi mõistatades saate teada, millised neist:

Mul pole nurki

Ja ma näen välja nagu alustass

Rõngas, rattas.

Kes ma olen, sõbrad? (RICLE)

Koolitaja: See on õige, kuulake järgmist mõistatust:

Ta on olnud mu sõber pikka aega,

Iga nurk selles on õige

Kõik neli külge

Sama pikkusega.

Mul on hea meel teda teile tutvustada,

Mis ta nimi on......? (RUUT)

Mõistatus kolmnurga kohta:

Kolm tippu

Kolm nurka

Kolm külge -

Kes ma olen? (KOLMNURK)

Kasvataja: Jah, see on täiesti õige, poisid, see on ring, ruut ja kolmnurk, nad tulid meie juurde lasteaias matemaatikamaalt abi otsima. Nad on segaduses ega suuda oma majja sisse elada. Poisid, kes tahab geomeetrilisi kujundeid aidata?

D/i "Sinu maja"

Koolitaja: Siin on kolm rõngast. Ainult ringid elavad ühes rõngas. (ringimärk), teises rõngas elavad ainult ruudud (ruudumärk), kolmandas on kolmnurgad (kolmnurga märk). Aitame neid. (õpetaja kontrollib, kas lapsed on maja õigesti valinud, täpsustab nende rõngas olevate esemete nimetused. (Koguge kujundid)

Koolitaja: geomeetrilised kujundid tänavad teid abi eest ja kutsuvad teid nendega mängima. Kas sa nõustud?

D/i “Imeline kott”

Koolitaja: Poisid, peate kotist võtma geomeetrilise kujundi ja ütlema, mis kuju ja värvi see on. (Lapsed lähenevad kordamööda õpetajale ja võtavad figuuri välja).

Koolitaja: Hästi tehtud, minge nüüd laudade juurde ja istuge maha.

Jaotusmaterjalidega töötamine.

Õpetaja annab ülesande: pane ülemisele ribale kõik suured ringid, alumisele ribale nii palju väikseid, kui suuri on ülemisele ribale. Soovitab küsimusi: „Kas suuri ja väikeseid ringe on võrdselt? Kus on suured (väikesed) kruusid? Seejärel annab ta ülesande: eemaldage üks väike ring. Laste poole pöördudes küsib õpetaja: "Milliseid ringe on praegu rohkem (vähem)?"

Koolitaja: Hästi tehtud, kõigil läks hästi.

Kehalise kasvatuse minut.

Nad istuvad laudade taha.

Koolitaja: Kui me mängisime, ütlesid poisid mulle, et neil on aeg matemaatikamaale naasta ja nad palusid mul teha neile paat, millega nad koju läheksid. Vaata, milliseid geomeetrilisi kujundeid me selleks vajame? (ruut ja kolmnurgad) Asetage oma paat pildi kõrvale lauale. Asume tööle.

Peegeldus.

Laste hinnang Nodile emotikone kasutades.

Saranski linnarajooni munitsipaalautonoomne koolieelne haridusasutus "Kombineeritud tüüpi lasteaed nr 80"

Metoodiline arendusmatemaatilise arengu klassid teises nooremas rühmas “Geomeetriliste kujundite ideede kujundamine: ruut, ring, kolmnurk”

Koostanud: Nasibullina Svetlana Leonidovna

Saransk 2016

Tunni eesmärk : Geomeetriliste kujundite võrdlemise ja eristamise võime kujunemine: ruut, ring, kolmnurk vastavalt ühele tunnusest (kuju, värv, suurus)

Tunni eesmärgid :

Moodustada objektiivselt ideid ruudu, ringi, kolmnurga ja keskkonna objektide geomeetriliste kujundite äratundmise kohta;

Arendada ruumilisi suhteid;

arendada lapse muutlikku mõtlemist ja loomingulisi võimeid;

Kasvatage mõtlemissoovi ja harjumust, soovi midagi uut õppida.

Tegevuse tüüp : kombineeritud

Tunni vorm: tegevus - reisimine.

Õppetunni kestus: 15 minutit.

Osalejad : noorema rühma lapsed, õp.

Õpilaste vanus : neljas eluaasta.

Seadmed ja materjalid :

Demo: eri värvi geomeetrilisi kujundeid kujutavad kaardid, väravaga maja illustratsioon

Erineva kujuga objektid (majad): ring, ruut, kolmnurk.

Jaotusmaterjal: kollase, rohelise, punase ja sinise geomeetrilised kujundid (ruut, ring, kolmnurk).

Varustus: 14 võimlemiskeppi, rõngas, kelluke.

Esialgne ettevalmistus : pane vits põrandale,asetage võimlemiskeppidest põrandale kolmnurk, ruut (kahe võimlemiskepi mõlemal küljel), riputage tahvlile illustratsioon, mis kujutab väravaga maja

Lastega töötamise meetodid ja tehnikad : mängimine, praktiline (võrdlus, läbivaatus), visuaalne ( demonstratsioon, mudelite kasutamine), verbaalne (sõnamängud, vestlus, selgitus, küsimused ja vastused).

Tunni struktuur :

Tunni etapp

Sisu

Aeg

Laste organiseerimine

Laste organiseerimine tundidesse. Tegevuse vastu huvi tekitamine (mängusituatsioon, ebatavalise kujuga rongipiletid)

1,5 minutit

Tunni põhiosa

Mäng "Leia oma maja"

Piletikujude ja värvide arutelu

Kehalise kasvatuse minut

Korduv mäng "Leia oma maja"

Kujude suuruste võrdlus. Probleemi lahendus

2 minutit

2,5 minutit

1 minut

1,5 minutit

3 minutit

Tunni lõpp

Mängu olukord (reisilt tagasitulek). Geomeetriliste kujundite paigutamine vastavatesse majadesse

Kokkuvõtteid tehes

2 minutit

1,5 minutit

Tunni käik:

Laste organiseerimine

Kaasatud rühmamänguala .

Poisid, kas sa armastadreisida? (Jah). Kas olete juba rongiga reisinud? (jah)

Täna läheme rongireisile külla. Reisile saate pileti. Siin on piletid (ebatavalise kujuga pileteid jagatakse:ringid, kolmnurgad, ruudud). Reastume üksteise järel, nagu treilerid

Niisiis, veduri vile: Liiga-ka. rong läheb teele (lapsed järgivad õpetajat, lauldakse rongiteemalist laulu (lisa 1).

Tunni põhiosa

Mäng "Leia oma maja"

Väljume Romashkino jaamas. Lapsed, me oleme Romashkino külas, vaadake, millised huvitavad majad selles külas on (pöörake tähelepanu põrandale spordivahenditest välja pandud ringile, ruudule, kolmnurgale)

Mis kujuga need (majad) on? (ümmargune, ruudukujuline, kolmnurkne)

Mis värvi? (Laste vastused)

Mängime oma piletite abil huvitavate majadega. Need, kellel on kandiline (kolmnurkne, ümmargune) pilet, peavad jooksma kandilise (kolmnurkse, ümmarguse) majja. Kui kell heliseb, peate jooksma oma maja juurde.

Kell heliseb. Lapsed jooksevad oma majja. Õpetaja kõnnib ringi ja küsib lastelt: « Kas keegi on kadunud? Näidake oma pileteid üksteisele. Kas kõik jõudsid oma koju?Õpetaja siseneb igasse majja ja kiidab lapsi.

Arutelu piletite kuju ja värvi üle

Poisid, lahkume majadest, seisame ringis ja näitame teistele, millised piletid teil on. Vaata, ___ (lapse nimi) on pilet _______ (kuju) ja ________ (värv). Mis on sinu omad? (Laste vastused).

Vahetame nüüd ümber (lapsed vahetavad pileteid).

Nüüd on ______ (nimi) _____ (värv)_____ (geomeetriline joonis) ja _____ (nimi) __________ (värv)____ (geomeetriline joonis). ring. Ütle nüüd, kellega sa vahetasid ja mis pilet sul nüüd on?

Lapsed kirjeldavad oma tegevust. Näiteks "muutusin _____ (nimi), mul on nüüd _____ (värv) _____ (geomeetriline kuju)."Lapsed räägivad oma äranägemise järgi. Kes kellega ja mille eest vahetas.

Sel ajal vähendab abiõpetaja “Ruudu” maja, eemaldades selle mõlemalt küljelt ühe pulga, see osutub väikseimaks kujundiks ja “Kolmnurga” maja juures eemaldab ta pulga ainult alusest.

Kehalise kasvatuse minut

Poisid, lagendikul on veel üks väravaga maja (Pöörake tähelepanu lapsed postitatud illustratsioonile, mis kujutab maja koos väravaga (lisa 2)). Näitame, mis maja see on (näpuvõimlemine)

Lagendikul on maja(ühendage mõlema käe sõrmeotsad nurga all, simuleerides maja katust),

Ainult tee sellesse majja on suletud (tõstke pöidlad üles, pöörake peopesad nii, et siseküljed oleksid enda poole suunatud, keskmiste sõrmede otsad jäävad ühendatuks, simuleerides väravat).

Avame väravad (peopesad üksteisega paralleelselt) Kutsume teid kõiki külla (ühendage mõlema käe sõrmeotsad nurga all, simuleerides maja katust).

Sein, sein(puudutage põski)

Lagi( puuduta otsaesist)

Kaks sammu(käi sõrmedega üle huulte)

Helista kella (vajutage ninale).

Kordus

Nüüd, poisid, leiame oma maja uute piletitega uuesti üles.

Lapsed sisenevad majadesse.

Kas olete kõik oma majad leidnud? Õpetaja kiidab lapsi, kes pileti abil oma maja leidsid.

Lapsed saavad üksteist parandada (näiteks "Mul on ruut ja te lähete sinna, kus on kolmnurk").

Figuuride võrdlus suuruse järgi

Poisid, miks on “Ringi” majas nii palju ruumi, aga “Kvadratiku” ja “Kolmnurga” majas nii vähe? Lähme vaatama!

Võimalikud vastused:

Ei tea!

“Ringmaja” on suur, väga suur ja “ruudukujuline” maja on väike.

“Ruudu” maja pole väike ega suur, just “Ringi” maja on suur. Jne.

Miks muutusid osad ruut- ja kolmnurgamajad väikeseks? (Kui lapsed ei saa aru, et keppe on vähem ja figuurid on seetõttu väiksemaks jäänud, asetab õpetaja võimlemiskepid küljele ja pöörab laste pilgu neile. Lapsed arvavad:

Need pulgad lebavad seal, nad pole väljakul ja see on kõige väiksem.

Õpetaja peab selgitama:

Jah, ta on väiksemaks jäänud. Mis juhtus kolmnurga majas?

Lapsed peaksid märkama: "Siin pole ka keppe."

Mida on vaja teha, et majad oleksid suuremad? (Õpetaja võtab pulga, kõik otsustavad koos, kuhu selle panna)

Kui tark sa oled, märkasid kõike ise (kiitke lapsi)

Tunni lõpp

Mängu olukord reisilt naasmisel. Geomeetriliste kujundite paigutamine vastavatesse majadesse

Poisid, meie teekond on lõppenud ja on aeg tagasi pöörduda. Lasteaed ja meie rühm ootavad meid. Istume rongile, kõlab veduri vile ja rong väljub(lapsed järgivad õpetajat, esitatakse laul rongist (lisa 1).

Tere, lasteaed! Tere, meie lemmikgrupp!Oleme naasnud huvitavalt reisilt ja nüüd peame oma piletid oma majja viima. (Lapsed paigutavad geomeetrilisi kujundeid sama kujuga majadesse)

Kokkuvõtteid tehes

Kas teile meeldis meie reis?Akus sa oled olnud? Mida nad tegid?

Mis sulle meeldis?

Poisid, te olete nii tublid! Mis tööd sa tegid! Anname endale plaksu.

Kirjandus:

Paramonova L.A. Arendavad tegevused lastele vanuses 3-4 aastat, - toim.Olma Media Group, 2011

Lisa 1

Laul “Rong” (sõnad T. Babajan, muusika N. Metlov)

Siin tuleb meie rong,
Rattad koputavad

Ja meie rongis
Poisid istuvad

Chu-chu, chu-chu-chu-chu,
Vedur sõidab.
Kaugel, kaugel
Ta võttis poisid

Jõudsime
Peatu uuesti
Tõuse üles, poisid
Lähme jalutama (oleme jälle kodus).

2. lisa

Organisatsioon: MADOU nr 135

Asukoht: Permi piirkond, Perm

Programm: Orienteeruv alushariduse üldharidusprogramm “Sünnist koolini”, toim. N. E. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vassiljeva töötati välja vastavalt föderaalsele riiklikule haridusstandardile

Haridusvaldkond: kognitiivne

Laste vanus: 2. juuniorrühm

Teema: "Ruut ja ring"

GCD tüüp: kognitiivne.

GCD vorm: alarühm

GCD tüüp: probleemide otsimine, praktikale orienteeritud.

Haridusvaldkond: tunnetus

Jätkus õppimine spetsiaalselt loodud keskkonnas ühe või mitme objekti leidmiseks, kogude tähistamiseks sõnadega üks, mitu ja esemete kuju.

Hariduslik:

1. Tutvustage väljakut.

2. Õpi vahet tegema ringil ja ruudul.

3. Jätkata ühe ja mitme objekti leidmise õpetamist spetsiaalselt loodud keskkonnas, agregaatide tähistamist sõnadega üks, mitu.

Hariduslik:

1. Arendada laste tähelepanu, mälu, visuaalset ja kujutlusvõimet, luua lihtsamaid põhjus-tagajärg seoseid.

Hariduslik:

1. Kasvatada lastes huvi elementaarsete matemaatiliste tegevuste vastu.

2. Kasvatage emotsionaalset reageerimisvõimet saadud teabe suhtes.

Visuaalne didaktiline materjal:

Demonstratsioonimaterjal. Mänguasjadega “pakk” (autod, pesanukud, püramiid, pall sama värvi ruut ja ring (ruudu külgede pikkus ja ringi läbimõõt 14 cm).

D/I "Leia oma maja"

Jaotusmaterjal. Sama värvi ringid ja ruudud (ruudu külgede pikkus ja ringi läbimõõt on 8 cm)

Tunni edenemine

1. Mängusituatsioon “Postimees tõi paki” 5 minutit

Lapsed istuvad laudades.

Kasvataja: - Lapsed, postiljon tõi meile paki. Vaatame, mis ta meile tõi.

Õpetaja võtab ükshaaval karbist mänguasju välja, palub lastel need nimetada, selgitades välja esemete arvu.

Kasvataja: Mitu autot nad meile saatsid?

Lapsed: palju.

Kasvataja: - Mitu püramiidi pakis on?

Lapsed: - Üks püramiid.

Kasvataja: Mitu pesitsevat nukku?

Lapsed: palju.

Kasvataja: Mitu palli?

Lapsed: üks.

Koolitaja: Milliseid mänguasju saadeti meile palju ja milliseid korraga?

Lapsed: Pakis on palju autosid ja pesitsevaid nukke ning igaühes üks püramiid ja üks pall

Koolitaja: Hästi tehtud! Kas soovite ka teada, mida postiljon meile saatis?

2. Kasvataja: Tule siis minuga vaibale. 3 minutit

Õpetaja võtab pakendist välja ringi

Kasvataja: - Lapsed, mis figuur see on?

Lapsed: Ring.

Koolitaja: - Mis värvi on ring?

Lapsed: - Punane ring.

Kasvataja: Joonistame õhku ringi.

Seejärel võtab ta välja ruudu ja asetab selle ringi kõrvale.

Koolitaja: See on ruut, ruudul on küljed ja nurgad

Kasvataja: - Mis on väljakul?

Lapsed: Küljed ja nurgad.

Kasvataja: Joonistame õhku ruudu. Näidake selle külgi ja nurki.

3. Didaktiline mäng. 3 minutit

Mänguharjutus “Näita ja sõida”.

Lastel on vaibal ringid ja ruudud.

Kasvataja: Poisid, võtke ring, andke sellele nimi ja tehke sellele oma käega ring ümber.

Sarnased toimingud tehakse ruuduga.

Kasvataja: Veeretame kõigepealt vaibal ringi.

Kasvataja: - Kas ring veereb vaibal?

Lapsed: - Jah!

Kasvataja: Jah, miski ei sega ringi. Proovige nüüd ruutu veeretada ja uurige: kas ma saan ruutu veeretada?

Lapsed: - Ei!

Kasvataja: Mis segab väljakut?

Lapsed: Nurgad.

Koolitaja: Hästi tehtud!

4. Kasvataja: Nüüd mängime, mängu nimi on "Leia oma maja" 4 minutit

Põrandal on ringrõngas, nöörist ruut

Kasvataja Käskluse peale üks, kaks, kolm jooksevad tüdrukud majja – ring, poisid majja – väljakule.

Mängu korratakse mitu korda.

Kasvataja: Hästi tehtud, mängisime teiega väga hästi.

Mis sulle kõige rohkem meeldis?

Mida sa jälle mängiksid?

Teemat jätkates:
Filosoofia

Kaaluta olek Astronaudid rahvusvahelise kosmosejaama pardal Küünla põletamine Maal (vasakul) ja kaaluta olekus (paremal) Kaalutus on seisund, milles jõud...